Jak sprawdzić czy srebro jest prawdziwe?

Znacznie chętniej inwestujemy w złoto, niż w srebro, które wydaje się być mniej popularne wśród kolekcjonerów biżuterii czy monet. Może się zdarzyć, że spotkamy okazję życia, elementy srebrne w super cenie, lecz tylko kupując u sprawdzonych sprzedawców, np. http://www.jasper.waw.pl/elementy-srebrne , możemy mieć pewność, co do jakości kruszcu. Istnieje wiele domowych sposobów na sprawdzenie jakości i autentyczności elementów srebrnych biżuterii, aczkolwiek są to niepewne metody, mogą dać nam sygnał, gdy nie przejdą podstawowych testów.

  1. Próba magnesu

Najbardziej popularny test sprawdzania metali szlachetnych. Elementy srebrne nie będą reagowały na magnes, tak samo złoto. W ten sposób możemy dokonać wstępnej weryfikacji jakości stopu. Jednak metale takie jak platyna nie przejdą pozytywnie próby magnesu, a jest to przecież cenny metal. Dlatego należy również zwrócić uwagę na inne wskazówki.

  1. Próba (znaki pobiercze)

W połączeniu z innymi niepokojącymi sygnałami, niska próba srebra może wskazywać na jego niską wartość. Natomiast należy zwrócić uwagę na inny istotny szczegół, gdyż nieuczciwy jubiler, prezentując nam biżuterię, może wskazać na wysoką próbę , jaką posiadają tylko niektóre elementy srebrne, jak na przykład zapięcie naszyjnika, na którym znaki pobiercze będą wskazywały na najwyższą próbę, a pozostała części będą nikłej jakości lub nawet nie będą srebrne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *